Wędkarstwo łososiowe na bałtyku

Wyprawy na łososia

Łosoś to duża ryba drapieżna i jedna z najlepszych ryb do połowu. Wędkarstwo łososiowe to nie lada wyzwanie,wymagające pewnego doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu wędkarskiego.Złowienie tej pięknej ryby to powód do dumy dla każdego wędkarza.Nasza firma organizuje niezapomniane rejsy wędkarskie na sprawdzone łowiska na morzu Bałtyckim.

Połów łososia na Bałtyku

Łosoś jest rybą drapieżną, więc stosuje się do niego dość dużą ilość mocnego, profesjonalnego sprzętu wędkarskiego. Nasze łodzie są przystosowane do połowu dużych ryb – na pokładzie mamy każdy możliwy sprzęt do wędkarstwa,nie musisz się o nic martwić.

 

Sezon połowu gatunków ryb łososiowatych rozpoczyna się w maju i trwa do końca  października.W sezonie zapraszamy na pokład wszystkich spragnionych adrenaliny ,której nie zabraknie podczas wyprawy wędkarskiej.

 

Niezapomniana przygoda

 

Złowienie troci czy łososia będzie dla ciebie jedną z najbardziej ekscytujących i ekscytujących przygód. Zapraszamy na ryby każdego, nauczymy was sztuki wędkarstwa morskiego, doradzimy w doborze sprzętu i odpowiedniej przynęty.

 

Co zabrać ze sobą na morze ?

 

  • Ciepłą wygodną i wododporną odzież
  • Dowód osobisty
  • Okulary przeciwsłoneczne,rękawiczki,czapkę
  • Nieprzemakalne buty

 

rejsy i wyprawy na łososia

Łosoś król  Bałtyku

Ryba dorasta do 150 cm długości i 24 kg masy ciała. Posiada łuski drobne, linia boczna dobrze widoczna. Na linii grzbietu występuje mała, czerwono-szara płetwa tłuszczowa (charakterystyczna dla łososiowatych). Głowa z wielką i silnie uzębioną paszczą.Podczas tarła samce zmieniają ubarwienie na czerwonawe, a żuchwa przybiera kształt haka.

 

Młode mają na bokach ciemne i czerwone plamki. Osobniki dorosłe mają nieregularne czarne plamy na górnej połowie ciała.

Typowa ryba anadromiczna tzn. wędrująca na czas rozrodu z mórz do rzek. W czasie tej wędrówki łososie kierują się zapachem wody w miejscu, w którym przyszły na świat.W trakcie wędrówki nie pobierają pokarmu. Tarło odbywa się jesienią, w zimnej, dobrze natlenionej wodzie o silnym prądzie.

źródło Wikipedia, Licencja Creative Commons